Wyjątkowe okazje wymagają specjalnego podejścia, także w kwestii ubioru. Niekiedy jednak nie będą one związane z podniosłością chwili, a po prostu… nietypowością. Bielizna damska musi być przygotowana na każdą sytuację i spełniać swoją funkcję, niezależnie od tego, jakie wyzwania przed nią postawimy.

Bielizna dyskretna czy wręcz przeciwnie?

Do sytuacji dość nietypowych, o których mowa powyżej, możemy zaliczyć stroje o bardziej niespotykanych krojach, w szczególności, jeśli chodzi o dekolty. Będą to zatem różnego rodzaju topy bez ramiączek, bluzki z opadającymi ramionami, asymetrycznymi dekoltami czy sukienki bez pleców lub z głębokimi wcięciami w tych częściach ubrania. Wówczas, często będziemy chciały ukryć znajdujący się pod spodem stanik, a przynajmniej uczynić go możliwie niewidocznym. W przeciwnym razie, mógłby on wizualnie kolidować z naszą kreacją. Dobrym rozwiązaniu w tym przypadku będzie bielizna z przezroczystymi, silikonowymi ramiączkami bądź modele samonośne. Sprawdzają się one doskonale w kwestii podtrzymania piersi, a przy tym są niewidoczne na odsłoniętych częściach ciała.

Niektóre kobiety jednak mogą preferować całkiem odwrotny efekt. Z pewnością docenią one biustonosze z ozdobnym tyłem. Ten rodzaj bielizny charakteryzuje się bardziej złożonymi ozdobami, które wzbogacają wizualnie podstawowe ramiączka. Często wykonane są z koronki i same w sobie stanowią ozdobę. Doskonale nadają się do ubrań prześwitujących lub odsłaniających plecy. W tym miejscu musimy mieć jedynie na uwadze, aby zdobienie stanika współgrało z całą kreacją.

Sprawdzone klasyki

Oczywiście, na specjalne okazje niekiedy odpowiednie będą również klasyczne propozycje. Przykładowo, rajstopy czarne to uniwersalny element garderoby, który będzie pasować na co dzień, na uroczyste wyjścia, a być może nawet na bardziej intymne chwile we dwoje w sypialni. Wszystko zależy od tego, z czym je połączymy. Podobne stwierdzenie może dotyczyć innych typów bielizny. Producenci mogą dostarczać nam gotowe rozwiązania, ale to od nas zależy, jak ich użyjemy.