Każdy rodzaj garderoby – zwłaszcza dla kobiet – powinien pełnić zarówno funkcję praktyczną, jak i estetyczną. To właśnie z tego względu bielizna korygująca damska cieszy się tak dużym powodzeniem. W bardzo prosty sposób pozwala ona ukryć niedoskonałości sylwetki i poczuć się lepiej we własnym ciele.

Dla kogo jest bielizna korygująca?

Z zalet bielizny korygującej może skorzystać właściwie każda kobieta. Choć każda z nas jest piękna, taka jaka jest, niestety, to my same jesteśmy wobec siebie najbardziej krytyczne. Której kobiecie nie zdarzyło się więc spojrzeć w lustro i stwierdzić, że kilka rzeczy można by poprawić? Wysokie oczekiwania wobec urody napływające ze wszystkich stron, a głównie z mediów, wcale nie poprawiają tej sytuacji. Czemu by więc nie skorzystać z dostępnych trików na poprawę samooceny?

Bielizna korygująca może być noszona na co dzień lub na specjalne wydarzenia, gdy chcemy prezentować się szczególnie dobrze. Świetnie nadaje się ona pod obcisłe sukienki i przy innych dopasowanych, przylegających do ciała stylizacjach. Z nią będziemy mieć pewność, że żadne fałdki nie odstają tam, gdzie nie trzeba. Bielizna modelująca da Ci pewność siebie, dzięki której będziesz prezentować się jeszcze bardziej zjawiskowo.

Jaką bieliznę korygującą wybrać?

Istnieją różne rodzaje bielizny korygującej, dostosowane do odmiennych preferencji użytkowniczek, a także różnych kreacji, które możemy przyodziać. Przy dokonywaniu zakupu, powinnyśmy mieć na uwadze oba te czynniki. A co mamy do wyboru? Często spotykane są wyszczuplające body lub rajstopy. Wiele kobiet chętnie sięga też po majtki wyszczuplające brzuch. To bardzo wygodne rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu sytuacjach, w tym także latem przy wyższych temperaturach. Nieco odmienną opcją są majtki typu push-up, które dla odmiany skupiają się bardziej na damskich pośladkach. Dzięki nim, nie tylko wysmuklimy linię brzucha oraz uda, ale też i lekko uniesiemy pupę oraz nadamy jej jędrności. Ostateczna decyzja zależy więc od tego, jakie efekty chcemy uzyskać.