Zakup biustonosza to inwestycja, na której nie należy oszczędzać – ani czasu, ani pieniędzy. Bielizna dobrej jakości będzie bowiem w sposób w pełni satysfakcjonujący spełniać swoje zadania, a ponadto posłuży nam przez długi czas. Na co więc powinnyśmy zwracać uwagę, by dobrze wydać nasze pieniądze?

Jak wybrać odpowiedni stanik?

Jeśli interesuje Cię stanik push up 75B, możesz jeszcze chwilę wstrzymać się z zakupem. Po pierwsze, musimy upewnić się czy faktycznie znamy nasz rozmiar, czy tylko kiedyś taki kupiłyśmy i teraz się tego trzymamy. W tym celu możemy skorzystać z profesjonalnego brafittingu, dzięki któremu znajdziemy najlepsze dopasowanie, a ponadto będzie to okazja do rozwiania naszych wszelkich wątpliwości. W przypadku, gdy nie mamy jednak możliwości udania się do salonu oferującego taki rodzaj usług, możemy spróbować zrobić to samodzielnie. W tym celu wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Google np. hasło: „biustonosze rozmiary”, a znajdziemy liczne poradniki na temat tego, jak dokonać niezbędnych pomiarów.

Warto również zastanowić się nad wyborem konkretnego modelu. Przyzwyczajenie do jednego typu może powstrzymywać nas przed wypróbowaniem innych możliwości, które mogłyby okazać się dla nas wygodniejsze, lepiej pasować do naszych piersi czy po prostu stanowić urozmaicenie bardziej adekwatne w niektórych sytuacjach. Rynek bielizny damskiej ma do zaoferowania bardzo dużo, nie bójmy się więc z tego korzystać i eksperymentować.

Pielęgnacja biustonoszy

Co prawda, większość nowoczesnych pralek posiada odpowiednie bardzo delikatne programy czyszczenia, niemniej jednak zaleca się, by bieliznę w miarę możliwości prać ręcznie. Jest to prosta czynność, która nie zajmuje wiele czasu, a może wpłynąć to bardzo korzystnie na stan naszych biustonoszy i przedłużyć im życie w swojej pełnej świetności. Będzie to szczególnie istotne, jeśli faktycznie zdecydowałyśmy się na bieliznę dobrej marki, a więc jej koszt był nieco wyższy. Szkoda by było zaprzepaścić taką inwestycję przez niewłaściwą pielęgnację.