Chyba każda kobieta zgodzi się ze stwierdzeniem, że stanik powinien być przede wszystkim wygodny. Wpływ na to będzie miało wiele czynników. Zaliczyć do nich możemy zarówno konkretny model bielizny, jak i jego indywidualne dopasowanie do naszego ciała.

Stanik bez drutów – maksymalny komfort!

Komfort użytkowania w dużym stopniu zależy od wyboru konkretnego modelu i może różnić się między nimi. Dlatego też kobiety coraz chętniej sięgają po stanik bez drutów. Pod względem podtrzymywania i eksponowania piersi, niczym nie ustępuje on swoim odpowiednikom z fiszbinami. Choć nie uzyskamy tu tak spektakularnych efektów jak w przypadku modeli typu push-up, nie ulega wątpliwościom, że bielizna ta spełnia swoją funkcję należycie. Ponadto, sprawdzi się zarówno dla posiadaczek mniejszego, jak i większego biustu.

Biustonosze te – zwane również bralette – często mają charakter typowo sportowy, choć ostatnio przestaje to być ograniczającą regułą. Znajdziemy tu zatem propozycje bardzo proste i klasyczne, ale i bardziej eleganckie oraz koronkowe. Wszystkie te opcje są szczególnie chętnie wybierane, gdy pogoda oraz wakacyjna atmosfera zachęcają nas do poszukiwania jeszcze wygodniejszych rozwiązań. Bielizna bez fiszbin jest inwestycją, którą na pewno docenimy za pełną swobodę ruchów, a jednocześnie ładne podkreślenie sylwetki.

Pamiętaj o rozmiarze!

Nie zapominajmy, że nawet najlepszy stanik bez drutów nie zagwarantuje nam pełnej swobody, jeśli będzie on w złym rozmiarze. I pamiętaj, że biustonosz 75 A nie zawsze musi być Twoim rozmiarem! Do tej kwestii zawsze najlepiej podejść indywidualnie. Dzięki temu unikniemy sytuacji, gdy stanik mógłby nas uciskać, powodować obtarcia czy dyskomfort, a piersi prezentowałyby się po prostu nieatrakcyjnie w zbyt małej lub dużej miseczce. W końcu jest to bielizna, która ma nam pomagać, a nie szkodzić czy szpecić. Podsumowując, prawidłowe połączenie odpowiedniego modelu z właściwym rozmiarem to gwarantowany przepis na sukces.